معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن)

پنج‌شنبه 8 مرداد 1394 ساعت 12:06

فرهنگسرای خاندان چن که به معبد اجدادی خاندان چن اطلاق میشود،  یکی از مکان های دیدنی در شهر گوانجو میباشد.

معبد خاندان چن علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت و طلب شفاعت است از آن درجهت تدریس علم و دانش نیز استفاده می گردد.البته در حال حاضر از این محل به عنوان موزه فرهنگ و هنر گوانجو بهروری می کنند. معماری این ساختمان به سبک معماری منطقه گوانگ دونگ است.

معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن)

طبق اسناد تاریخی در اواخر سلطنت خاندان کینگ(Qing) (1644-1911) ، مردی به نام Chen توانست مقام سوم را در آزمون های ورودی امپراتوری کسب نماید و به دنبال آن جایگاه مناسبی در دربار به او اعطا گردید وبه این ترتیب خانواده چن شهرت و اعتبار خوبی به دست آورند.

ساخت معبد اجدادی خاندان چن در سال 1894 با سرمایه ای که 72 تن از اعضای این خانواده در تمام استان گوانگ دونگ و حتی برخی از خارج از کشور گذاشتند ، تکمیل گردید.

معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن)
این معبد اجدادی خاندان چن ، متشکل از 9 تالار در دو بخش فرعی و اصلی است و در این مجموعه 6 محوطه محصور (حیاط) و 19 ساختمان که با راهرو به هم مرتبط می شوند موجوداست.

محوطه های محصور یا همان حیاط ها به سبک تقارن چینی تزئین شده اند و سرسرای اصلی ، که به عنوان Juxian خوانده می شود ، در مرکز معبد قرار گرفته است.

سرسرا یا همان تالار Juxian ، روزگاری جایگاهی برای دور هم جمع شدن خانواده محسوب می شده ، امروزه از این محل به عنوان تالار اجدادی یاد می شود.
همچنین در قسمت جلوی این تالار ، یک عمارت بالاخانه سنگی قرارگرفته است که دورتا دورش با یک طارمی سنگی محصور شده است. در این سرسرا کنده کاری های پر پیچ و تاب و زیبایی بر دیواره ها نقش بسته که نمونه های عالی از هنر چوب بری به شمار می روند.
و جالب ترین قسمت این معبد ، تراشکاری های فوق العاده زیبایی است که در راستای ستایش طبیعت کار شدند.

معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن)

این تراشکاری ها ازجنس چوب ، خشت ، سفال ، سنگ و سنگ آهک و چیزهایی شبیه به اینها میباشند. ولی در بین تمامی تراشکاری ها، چوب بری ها به واقع نمونه های بی نظیری به شمار می روند. در قسمت های مختلف معبد علاوه بر تمامی اینها تاریخ نگاری های مربوط به اجرای مراسم جشن و سرور و مجالس نیز نمایش داده شده است.لازم به ذکر است که هزینه ورودی این مجموعه : 10 یوان و
ساعات کاری : 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر میباشد.
شما برای بازید از این محل حد اقل به 1 ساعت زمان نیاز دارید.
همچنین برای رفتن به این محل شما می توانید از خط 1 مترو گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه Chenjiaci Station پیاده شوید. از خروجی C خارج شده و با وارد شدن به میدان Chenjiaci معبد را مقابل خود مشاهده نمایید. شما همچنین می توانید با خارج شدن از خروجی D مترو درست روبروی ورودی اصلی معبد قرار بگیرید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.